Čínské ministerstvo vodních zdrojů bude spolupracovat se společností Huawei na digitální transformaci průmyslu ochrany vod

Čínské ministerstvo vodních zdrojů a technologický gigant Huawei minulý čtvrtek podepsaly dohodu o strategické spolupráci ve snaze společně podpořit vysoce kvalitní rozvoj vodohospodářského průmyslu.

Obě strany dosáhly shody ohledně posílení aplikace cloudu, 5G, umělé inteligence (AI), konektivity a výpočetní techniky v širší škále odvětví ochrany vod.

E. Jingping, ministr vodních zdrojů, poznamenal, že příslušná oddělení ministerstva vodních zdrojů by měla využít příležitosti k provedení hloubkových výzkumů, posílení společných akcí a urychlení digitální transformace a inteligentní modernizace odvětví ochrany vod.

Zároveň se očekává, že Huawei přesně splní potřeby tohoto odvětví a bude vědecky podporovat projekty spolupráce, aby bylo možné dosáhnout praktických, proveditelných a udržitelných cílů.

V souladu s potřebami digitální transformace v odvětví ochrany vod bude společnost Huawei pomáhat provádět měření průtoku pomocí AI analýzy hladiny vody, srážek a rychlosti, stejně jako přesnou předpovědi povodní a včasné varování.

Nejnovější technologie Huawei pro přenos 5G a mikrovlnné přenosy navíc mohou umožnit průmyslu ochrany vody provádět monitorování a sběr dat o hladině vody, srážkách, plovoucích objektech a nebezpečném chování v reálném čase prostřednictvím kamer a senzorů i bez internetu a elektřiny.

Huawei bude spolupracovat s ministerstvem vodních zdrojů v oblastech společných inovací, vytváření standardů, školení talentů a budování modelů, aby společně vytvořily plán „Smart Water in China“.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *