Čínská skupina Fenjiu pokračuje v reformách pro podporu spotřeby se zaměřením na kvalitu a kulturu

Li Čchiou-si, předseda skupiny Fenjiu Group, renomovaný výrobce baijiu (čínského bílého alkoholu), prosazuje reformu v managementu, technologii, marketingu a pěstování talentů s cílem podnítit spotřebu v éře po epidemii, uvedl na výroční konferenci Sohu Finance 2020, která se konala minulý měsíc v Pekingu.

Výroba baijiu je jedním z uznávaných čínských průmyslových odvětví. Jako reprezentativní výrobce baijiu s lehkou vůní si skupina Fenjiu stále zachovává některé tradiční techniky a vazby vyžadující ruční provoz, aby byla zajištěna kvalita nápoje. V době průmyslové modernizace a revitalizace spotřeby však podniky v tradičních odvětvích musejí prozkoumat způsoby reformy a zlepšit své řízení, uvedl Li.

Společnost Fenjiu Group nastavuje moderní způsob řízení při zachování staletí trvající tradice výroby baijiu v souladu s filozofií, uvedl Li.

Po třech letech reforem dosáhla skupina Fenjiu v roce 2019 tržeb ve výši 12 miliard jüanů (asi 39 miliard Kč) oproti 4 miliardám jüanů (asi 13 miliard Kč) v roce 2017. Díky tomu se producent baijiu stal vzorem pro reformu státních podniků v severočínské provincii Šan-si (Shanxi), kde skupina má sídlo, a dokonce i pro celou zemi, uvedl Li.

Obchodní výsledky skupiny Fenjiu zůstaly v letošním roce vynikající i přes dopad pandemie covid-19. V prvních třech čtvrtletích společnost Shanxi Xinghuacun Fen Wine Factory Co., Ltd. (600809.SH), kótovaná část skupiny Fenjiu Group, dosáhla provozních výnosů 10,37 miliardy jüanů (asi 34 miliard Kč), což je meziroční nárůst o 13,05 procenta, přičemž její čistý zisk činil 2,46 miliardy jüanů (asi 8 miliard Kč) a meziročně vzrostl o 43,78 %, podle informací šanghajské burzy na konci října.

Když mluvíme o důvodech rychlého vývoje slavného čínského likéru, Li uvedl, že spotřebitelé již nejsou spokojeni s pitím baijiu. V dnešní době přikládají větší význam kvalitě a kultuře baijiu, které jsou podstatou slavného, ​​chutného a vyzrálého čínského likéru. Proto skupina Fenjiu klade tak velký důraz na uplatnění základní hodnoty zaměřené na spotřebitele a na kvalitu a kulturu klade na první místo.

Kromě toho si výrobce baijiu také klade za cíl zapůsobit na zákazníky nádhernou čínskou kulturou dalším posílením svých značek Fen-ťiou (Fenjiu), ču-jie-čching (Zhuyeqing) a Sing-chua-cchun (Xinghuacun).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *