Čína a sdružení ASEAN slibují úsilí o zajištění regionální stability

Čína a Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) ve středu přislíbily společné úsilí o zajištění regionálního míru a stability.

Závazek se uskutečnil na 11. neformálním zasedání ministrů obrany Číny a ASEAN, které se konalo prostřednictvím video-linku. Akce společně předsedali čínský státní radní a ministr obrany Wei Fenghe a vietnamský ministr obrany Ngo Xuan Lich.

Vietnam letos drží rotující předsednictví ASEAN.

Čína a země ASEAN se navzájem podporovaly a pomáhaly tváří v tvář pandemii covid-19 a prokázaly hluboké přátelství, uvedl Wei.

Čína je připravena spolupracovat se sdružením ASEAN na vybudování užší komunity se společnou budoucností obou stran, dodal.

Wei uvedl, že obranná spolupráce mezi Čínou a ASEAN se neustále posiluje a prohlubuje, což je pozoruhodný příklad regionální bezpečnostní spolupráce. Čínská armáda je ochotna prohloubit pragmatickou spolupráci s vojenskými silami zemí ASEAN, aby zvládla různá bezpečnostní rizika a výzvy, uvedl.

Vedoucí představitelé obrany ASEAN vyjádřili blahopřání k úspěšnému zvládnutí epidemie a hospodářského oživení v Číně a ocenili čínské úsilí při obranné spolupráci s ASEAN.

Vyjádřili ochotu spolupracovat s Čínou na udržení stability v Jihočínském moři a na zajištění mírového rozvoje regionu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *