V oblasti Čchung-cuo (Chongzuo) v čínské zóně volného obchodu Kuang-si (Guangxi) bylo podepsáno 9 projektů

V pilotní zóně volného obchodu v jižní Číně (Kuang-si/Guangxi) bylo na nedávné konferenci o podpoře investic konané v Nan-ningu (Nanning), hlavním městě autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang), podepsáno celkem devět projektů.

Devět projektů zahrnuje oblasti, jako jsou finanční služby, obchodní služby, logistika chladicího řetězce, energetika, zpracování potravin, internetové platformy a ekonomika ústředí.

Tyto projekty vnesou do oblasti Čchung-cuo nový impulz za účelem zlepšení jejích průmyslových zařízení, podpory budování přeshraničních parků a hraničního obchodu a prohloubení jeho investiční a obchodní spolupráce se Sdružením národů jihovýchodní Asie (ASEAN).

Uvádí se, že oblast Čchung-cuo aktivně využívala svých výhod pramenících z hranic s Vietnamem, podporovala neustálé inovace metod přeshraničního obchodu a urychlovala zlepšování efektivity přeshraniční logistiky.

30. srpna 2019 byla slavnostně otevřena pilotní zóna volného obchodu Kuang-si (Guangxi). Celková plocha pilotní zóny volného obchodu Kuang-si je téměř 120 km2 a pokrývá oblast Nan-ning (Nanning), přístav Čchin-čou (Qinzhou) a Čchung-cuo (Chongzuo).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *