Čínský vicepremiér zdůrazňuje vysoce kvalitní vývoj ekonomického pásu Jang-c‘-ťiang

Vicepremiér Han Zheng zdůraznil úsilí o podporu vysoce kvalitního rozvoje hospodářského pásu řeky Jang-c‘-ťiang, včetně náležité péče o ekologickou ochranu.

Han Zheng učinil komentáře v úterý, když předsedal schůzi o ​​podpoře rozvoje pásu. Vyzval k neochvějnému dodržování filozofie nového rozvoje, dodržování principů a hlavních cílů, jako je odstraňování znečištění a zavedení desetiletého zákazu rybolovu podél řeky Jang-c‘-ťiang (Yangtze).

Během setkání bylo přehráno video, které odhalilo problémy týkající se stavu životního prostředí podél ekonomického pásu řeky Jang-c‘-ťiang. Video bylo vytvořeno na základě vyšetřování v 11 provinciích a obcích podél pásu.

Navzdory velkým úspěchům dosaženým při rozvoji ekonomického pásu řeky Jang-c‘-ťiang zůstává situace v oblasti jeho ekologické ochrany a ochrany životního prostředí vážná, poznamenal Han Zheng s odvoláním na nedokonalý mechanismus dohledu a neúčinné metody rozvoje na místní úrovni.

Han Zheng naléhal na zvýšené úsilí k řešení významných problémů souvisejících s ochranou životního prostředí, na sledování původu problémů a jejich efektivní řešení.

Je třeba vyvinout větší úsilí k posílení ochrany a obnovy ekosystému a provádění iniciativ v oblasti snižování znečištění, jakož i desetiletého rybářského moratoria na řeku Jang-c‘-ťiang, které začalo od začátku roku.

Vyzval také k úsilí o usnadnění komplexní dopravní integrace a integrovaného regionálního rozvoje a zároveň o všestranné rozšíření otevírání se okolí.

Han Zheng zdůraznil význam zrychlení inovací v oblasti zeleného rozvoje, podpory rozvíjejících se a modernizace tradičních odvětví.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *