Čínský zákaz plastů uvolní obrovský potenciál na trhu degradovatelných plastů a papírových obalů

V pondělí posílilo odvětví rozložitelných plastů na čínském domácím trhu díky oficiální implementaci zákazu jednorázových nerozložitelných plastových výrobků v jihočínské ostrovní provincii Chaj-nan (Hainan), uvedly v úterý Shanghai Securities News.

Podle oběžníku, který společně zveřejnila čínská národní komise pro rozvoj a reformy, ministerstvo ekologie a životního prostředí a dalších sedm vládních úřadů, bude používání jednorázových nerozložitelných plastových výrobků zakázáno v nákupních centrech, supermarketech, lékárnách, knihkupectvích a na dalších místech v čínských obcích, hlavních městech provincií a uvedených městech od 1. ledna 2021, informovaly v úterý Shanghai Securities News.

Čínský průmysl rozložitelných plastů je přesvědčen, že slibný trh s rozložitelnými plasty a papírovými obaly oficiálně vstoupil do výbušného období, protože Chaj-nan (Hainan) se ujal vedení zákazu plastů 1. prosince a čínská implementace komplexního celostátního omezení plastů se blíží.

Očekává se, že na základě příznivé politiky a technologického pokroku se biologicky rozložitelné plasty díky ochraně životního prostředí stanou upřednostňovanými alternativními materiály. Výzkumná zpráva společnosti Chua-si (Huaxi) Securities odhaduje, že do roku 2025 dosáhne čínská tržní hodnota rozložitelných plastů 35,8 miliardy jüanů (120 miliard Kč).

Kingfa, jako jedna z předních čínských společností v odvětví biologicky rozložitelných plastů, zaznamenala v prvních třech čtvrtletích roku 2020 objem prodeje 13 700 tun, což představuje meziroční nárůst o 12,1 procenta, přičemž nový obchod s materiály si udržuje silnou dynamiku a tržby plně biologicky rozložitelných plastů zůstávají vysoké.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *