V záliv Pej-pu startuje globální projekt chladicího řetězce s cílem spojit kooperaci Čína-ASEAN

Přístav v zálivu Pej-pu (Beibu) v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) zahájil výstavbu první fáze globálního projektu průmyslového parku chladicího řetězce, uvedl v pondělí deník Guangxi.

Celý projekt pokrývá plochu více než 1 kilometr čtvereční, přičemž se plánuje, že první fáze pokryje plochu okolo 0,4 čtverečního kilometru s celkovou investicí asi 1,093 miliardy jüanů (3,66 miliardy Kč).

Projekt se opírá o dobré přírodní podmínky a  infrastrukturu v zálivu Pej-pu (Beibu) a zavazuje se k vytvoření nového průmyslového parku, který bude integrovat zpracování, distribuci, skladování v chladu a obchodování s cílem podpořit novou obchodní spolupráci mezi zeměmi Čína-ASEAN.

Očekává se, že kapacita zpracování čerstvých potravin v první fázi projektu po dokončení dosáhne 200 000 tun ročně, přičemž se očekává, že po dokončení projektu bude dosaženo celkem 600 000 tun.

Mezitím se očekává, že roční obrat průmyslového parku po dokončení překročí 20 miliard jüanů (67 miliard Kč). Po dokončení celého projektu se zde usadí více než 3000 obchodníků a podniků a bude vytvořeno více než 15 000 pracovních míst, což účinně vyplní nedostatek logistické infrastruktury chladírenského řetězce v oblasti zálivu Pej-pu (Beibu).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *