Brunej vyvíjí FinTech s pečlivým monitorováním

Aby bylo zajištěno okamžité řešení budoucích systémových rizik, měl by být pečlivě sledován vývoj finančních technologií (FinTech), uvedli vyšší vládní úředníci Bruneje.

Od 7. do 11. prosince se koná světový festival FinTech, který společně organizuje Brunejské centrum pro islámské bankovnictví, finance a management a měnový úřad v Singapuru ve spolupráci se singapurským FinTech festivalem s podporou centrální banky země Autoriti Monetari Brunei Darussalam (AMBD).

Haji Awang Abu Bakar, brunejský ministr vnitra a místopředseda představenstva AMBD, uvedl, že AMBD byla vždy zastáncem rozvoje FinTech v Bruneji a zahájila řadu iniciativ na podporu růstu v této oblasti.

Jednou z těchto iniciativ je zavedení FinTech Regulatory Sandbox, jež poskytuje účastníkům, zejména začínajícím podnikům, bezpečné a zabezpečené prostředí pro testování a experimentování s jejich řešeními FinTech.

„Jsem rád, že mohu sdělit, že dnes společnost AMBD upgradovala stávající FinTech Regulatory Sandbox na verzi 2.0, kde byl zjednodušen proces podávání žádostí, aby se zkrátila doba jejich posuzování,“ uvedl ministr ve svém hlavním projevu ve středu.

Hajah Rokiah, výkonná ředitelka AMBD, uvedla, že festival FinTech představuje jedinečnou příležitost k podpoře iniciativ a aktivit FinTech jako celku a globálně se projevuje v rostoucí brunejské FinTech komunitě a jejím vývojovém úsilí.

„Rozvoj finančního sektoru zůstane i nadále klíčovou agendou pro AMBD, zejména v oblasti finančních technologií, která byla identifikována jako potenciální motor růstu pro zemi v plánu finančního sektoru brunejsko-darussalamského regionu na období 2016–2025,“ uvedla.

Světový festival FinTech 2020 se koná kombinací fyzických a virtuálních aktivit. Více než 100 lidí včetně vysokých vládních úředníků Bruneje, vedoucích pracovníků bankovnictví a diplomatických delegátů v Bruneji se ve středu zúčastnilo semináře, zatímco tisíce lidí z celého světa se účastnily online aktivit festivalu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *