Britské podniky v Číně se přes covid-19 nestěhovaly

Britské společnosti zůstaly odolné, optimistické a věrné Číně i přes strasti z pandemie koronaviru, ukázal průzkum, který v úterý zveřejnila Britská obchodní komora v Číně.

Čína zůstala díky postupnému hospodářskému oživení pro britské podniky trhem s nejvyšší prioritou. Podle British Business in China: Sentiment Survey 2020–2021 pokračují britské podniky v navyšování nebo udržování investic navzdory nižšímu optimismu v loňském roce.

Průzkum shrnul názory 256 velkých a malých britských společností z celé Číny, což představuje tržby v Číně více než 20 miliard liber (26,67 miliardy amerických dolarů).

Navzdory výzvám, které pocházely z některých vrstev Washingtonu, aby se odvrátily od Číny, tak britské podniky se sídlem v Číně neučinily. Podle průzkumu vidí dva z pěti dotázaných podniků Čínu jako trh s nejvyšší prioritou, zatímco pouze 3 procenta aktivně přemisťují své operace z Číny.

Očekává se, že Čína bude letos jedinou významnou ekonomikou na světě, která zaznamená expanzi, protože život se neustále navrací k normálu. Britské společnosti oceňují „pozoruhodné“ ekonomické oživení Číny a doufají v prohloubení tržní reformy a další liberalizaci trhu v Číně. Největší zájem je o technologické inovace a čínské ekonomické vyhlídky, ukázal průzkum.

„V době, kdy se čínská ekonomika vynořila z nepokojů pandemie covid-19, je naprosto nezbytné pochopit příležitosti a také potenciální výzvy, kterým budou britské společnosti čelit v roce 2021,“ řekl St. John Moore, předseda představenstva Britské obchodní komory v Číně.

Průzkum také ukázal, že tři z pěti britských podniků vyjádřily znepokojení nad současným stavem bilaterálních vztahů mezi Čínou a Spojeným královstvím a nad jejich dopadem na jejich fungování.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *