Setkání vedoucích představitelů BRICS o výměně a spolupráci po covidu-19

Páté zasedání prezidia BRICS Media Forum se konalo v pondělí prostřednictvím videomostu. Členové se zavázali ke společnému úsilí o zdokonalení mechanismu fóra k posílení výměny a spolupráce po covid-19 médii BRICS.

V boji proti covid-19 mediální organizace ze zemí BRICS aktivně plnily svou sociální odpovědnost ve společném boji BRICS proti pandemii a usnadnění vzájemné pomoci a podpory mezi národy zemí BRICS, uvedl He Ping, výkonný předseda BRICS Media fórum.

Uprostřed významných změn, které jsme za posledních sto let nikdy neviděli, by se média BRICS měla chopit trendu historie a působit jako „zprostředkovatelé“ mírového rozvoje, uvedl He Ping, který je též prezidentem a šéfredaktorem tiskové agentury Xinhua.

Vyzval média BRICS, aby si byla vědoma obecného trendu globálního vývoje a byla „vypravěči“ příběhu BRICS, sledovala vývojové trendy médií a byla „lídry“ v inovativním vývoji a plně využívala výhod spolupráce BRICS a „nositeli“ pragmatické spolupráce.

Agentura Xinhua je ochotna posílit spolupráci s médii z jiných zemí, aby poskytla duchovní impulz pro porážku pandemie, oživení ekonomiky a budování komunity se společnou budoucností, dodal He Ping.

Jose Juan Sanchez, prezident brazilské skupiny CMA; Sergej Kočetkov, první zástupce šéfredaktora ruské Rossiya Segodnya; Narasimhan Ram, ředitel The Hindu Publishing Group of India; a Iqbal Surve, výkonný předseda Independent Media of South Africa, se akce zúčastnili jako spolupředsedové fóra. Ve svých projevech vyjádřili naději na další prohloubení spolupráce mezi médii BRICS, usnadnění rozvoje vztahů mezi zeměmi BRICS a pomoc při budování lepšího světa.

BRICS Media Forum navržené společností Xinhua News Agency bylo společně iniciováno s mainstreamovými médii z Brazílie, Ruska, Indie a Jižní Afriky, přičemž předsednictvo fóra bylo jeho vrcholným rozhodovacím orgánem.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *