1. čínský mezinárodní festival kulturní turistiky a neformálního sportovního oblečení v oblasti Kuang-si

Minulý pátek odstartoval v Mule v Kuej-pching (Guiping) v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) první mezinárodní festival kulturní turistiky a neformálního sportovního oblečení v Kuej-pching.

Na slavnostním podpisu investiční podpory průmyslového parku Guiping Textile and Garment bylo podepsáno 11 projektů s celkovou investicí 10,7 miliardy jüanů (asi 35 miliard Kč). Mezi těmito projekty je 10 projektů výroby textilu a oděvů s roční hodnotou produkce přibližně 3,36 miliardy jüanů (asi 11 miliard Kč).

Chen Shujin, bývalý viceprezident Čínské národní rady pro textil a oděvy, uvedl, že textilní a oděvní průmysl vzrostl pod tlakem a dosáhl stabilního provozu v roce 2020. Oděvní průmysl v Kuej-pching má relativně dobrý základ s výraznými průmyslovými klastry. Oblast Kuej-pching propaguje odvětví sportovního oblečení pro volný čas, aby získala větší výhody na mezinárodním a domácím trhu.

Kuej-pching nacházející se na jihovýchodě Kuang-si leží na průsečíku hospodářských center v deltě řeky Pan-Pearl a zálivu Pan-Beibu.

Po překonání vývojových obtíží z počátku tohoto roku, které byly způsobené pandemií covid-19, došlo v Kuej-pching k urychlení rozvoje vysoce kvalitního moderního průmyslového modelu.

Plánuje rozvíjet pět hlavních průmyslových odvětví, jejichž celková hodnota produkce překročí 10 miliard jüanů (asi 33 miliard Kč) a možná překročí 50 miliard jüanů (asi 165 miliard Kč) za následující tři roky. Textilní a oděvní průmysl je na prvním místě v pěti hlavních průmyslových odvětvích. Společnost Guiping Textile and Garment Industrial Park se bude snažit stát se největší čínskou výrobní základnou pro oblečení pro volný čas.

Čchen Ťin-siou, starosta Kuej-pching, uvedl, že oděvní průmysl je tradičním výhodným odvětvím v Kuej-pching a prvním průmyslovým odvětvím s hodnotou produkce přes 10 miliard jüanů (asi 33 miliard Kč). V současné době je v Kuej-pching více než 400 oděvních podniků s roční produkcí 200 milionů sad. Je to největší výrobní základna pro neformální sportovní oblečení v Kuang-si a její výrobky prodávají na celostátní úrovni a vyvážejí se do Evropy, Ameriky, Afriky a jihovýchodní Asie. Značka si začíná vytvářet relativně vysoký podíl na trhu.

Zhou Liping, předseda společnosti Guangxi Zhongjian Sports and Leisure Clothing Co., uvedl, že textilní a oděvní průmysl je v Mule charakteristickým odvětvím. Očekává se, že tento festival podpoří přechod textilního a oděvního průmyslu od „Mule Manufacturing“ po „Mule Intelligent Manufacturing“.

Festival, který propojuje kulturní výměnu, propagaci cestovního ruchu, vystavování oděvů a sportovní soutěže, je zaměřen na všestranné předvedení textilního a oděvního průmyslu Kuej-pching a kulturního cestovního ruchu a urychlení transformace a modernizace textilního a oděvního průmyslu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *