Občanská společnost pořádá online seminář na podporu spolupráce Číny a ASEAN s příležitostmi RCEP

Síť pro spolupráci nevládních organizací Silk Road, mezinárodní síť občanské společnosti v Číně, uspořádala 27. listopadu online seminář zaměřený na podporu praktické spolupráce mezi Čínou a Sdružením národů jihovýchodní Asie (ASEAN) využitím příležitostí, které přináší regionální komplexní hospodářské partnerství (RCEP).

Semináře se zúčastnilo přibližně 100 zástupců nevládních organizací (NGO), think tanků a podniků z deseti zemí včetně Číny, Filipín, Myanmaru, Indonésie, Kambodže a Malajsie, kteří podrobně diskutovali o praktické spolupráci Čína-ASEAN.

Mezi konkrétní témata patří vzájemné propojení mezi Čínou a zeměmi ASEAN v oblasti komodit, kapitálu, technologií a personálu, hluboká účast na globální správě a budování komunity se společnou budoucností pro lidstvo.

Účastníci tuto akci velmi doporučili, nazvali ji plodnou, zlepšili vzájemné porozumění mezi nevládními organizacemi z Číny a zemí ASEAN a poskytli cenné příležitosti pro budoucí praktickou spolupráci.

Síť pro spolupráci nevládních organizací Silk Road iniciovala Čínská nevládní síť pro mezinárodní výměny (CNIE), národní nezisková sociální skupina v Číně, a doposud se může pochlubit 352 členskými organizacemi ze 72 zemí.

Síť pro spolupráci nevládních organizací Silk Road provedla více než 400 projektů a aktivit v oblasti obživy a stala se velmi důležitou platformou na podporu přátelské spolupráce mezi lidmi v zemích pásu a stezky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *