Hraniční přístav Sin-ťiang zaznamenává rekordní počet čínsko-evropskýché nákladních vlaků

Počet čínsko-evropských nákladních vlaků vjíždějících a odjíždějících přes přístav Horgos na severozápadě čínské autonomní oblasti Sin-ťiang (Xinjiang) Uygur přesáhl v letošním roce zatím 4000, což je rekordní hodnota i přes dopad covid, jak uvedly celní úřady v úterý.

Podle Horgos Customs na hranici mezi Čínou a Kazachstánem to již překonalo loňský celkový počet.

Čínsko-evropská nákladní železniční doprava byla během pandemie zvýhodněna rostoucím počtem společností díky jejich nízkým cenám, velké přepravní kapacitě a velké stabilitě a konektivitě, uvedl Long Teng s celními orgány Horgos.

Liu Kai, manažer nákladní společnosti se sídlem v Horgosu, uvedl, že jeho firma letos obdržela rostoucí počet objednávek od domácích i zámořských klientů. Od ledna do října společnost pomohla přepravit téměř 650 000 tun nákladu více než 600 čínsko-evropskými nákladními vlaky.

Celní správa Horgos a místní železniční úřady zintenzivnily úsilí o zjednodušení celního odbavení, aby zvládly rostoucí počet nákladních vlaků.

Podle údajů China State Railway Group Co., Ltd. dosáhl k 5. listopadu letošní počet celkových čínsko-evropských nákladních vlaků rekordní výše 10 180, což je meziroční nárůst o 54 procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *