Světová internetová konference odhaluje přední úspěchy sci-tech v kyberprostoru

V pondělí bylo na Světové internetové konferenci – Fóru pro rozvoj internetu, které se konalo ve vodním městě Wu-čen (Wuzhen) ve východočínské provincii Če-ťiang (Zhejiang), představeno patnáct předních světových vědeckých a technologických úspěchů.

Úspěchy vybrané skupinou téměř 40 odborníků z celého světa zahrnují postpandemické průmyslové zotavení a koordinovaný rozvoj, digitální sociální správu, reakci na globální veřejné krize, cloudový život založený na umělé inteligenci (AI) a další oblasti související s internetem.

Mezi takové úspěchy patří například „Tech for Good: Komunikace pro neomezenou spolupráci“, která pomohla v boji proti covid-19 svými zkušenostmi založenými na aplikaci Tencent Meeting společnosti Tencent Cloud Computing (Beijing) Co., Ltd.

Uznávány jsou také: „Big Data Platforma pro prevenci, kontrolu a pokračování práce v epidemii“ Čínské akademie elektroniky a informačních technologií CETC; a „Prevence a kontrola covid-19 na bázi AI: Celkové řešení autonomního doručování Meituan“ od společnosti Beijing Sankuai Online Technology Co., Ltd.

Dvoudenní tematické fórum „Digitální posílení pro lepší budoucnost: Budování komunity se sdílenou budoucností v kyberprostoru“ bude zahrnovat dvě hlavní fóra, pět dílčích fór, výstavu a další aktivity, online i offline.

Hlavní fóra se zaměří na nové trendy ve vývoji kyberprostoru, včetně vědecky založených anti-covid-19 opatření, zatímco podfóra budou diskutovat o mezinárodních normách v kyberprostoru, průmyslovém internetu a umělé inteligenci.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *