V severní Číně se začíná stavět hybridní projekt větrné a solární energetické baterie

Byla zahájena výstavba hybridního projektu větrné a solární baterie ve městě Tchung-liao (Tongliao), severočínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko, za účelem doplnění využití tepelné energie.

Hybridní energetický systém s investicí 13,75 miliardy jüanů (asi 46 miliard Kč) má 1,7 milionu kilowattů instalované kapacity větrné energie, 300 000 kilowattů instalované kapacity solární energie a energetickou banku s kapacitou úložiště 320 000 kilowattů .

Podle samosprávy města Tchung-liao může hybridní energetický systém přejít na obnovitelnou energii, když je silný vítr a sluneční světlo, aby se snížila závislost na tepelných elektrárnách.

Dokončení první fáze větrné elektrárny s instalovaným výkonem 900 000 kilowattů se očekává v roce 2021. Po uvedení do provozu bude ročně generovat 3 miliardy kWh elektřiny.

Tchung-liao, které se nachází ve východním Vnitřním Mongolsku, je bohaté na nerostné zdroje a spoléhá na tepelnou energii. V prvních třech čtvrtletích letošního roku činila celková spotřeba elektřiny ve městě 37,65 miliard kWh, což je o 3,9 procenta více než v loňském roce.

Cílem projektu hybridní energie je podpořit místní spotřebu čisté energie a koordinovat integrovaný vývoj projektů v oblasti obnovitelné energie a stávajících generátorů tepelné energie.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *