Urychlení výstavby nové informační infrastruktury je hlavní prioritou rozvoje digitální ekonomiky

Urychlení výstavby nové informační infrastruktury je jednou z hlavních priorit základního rozvoje digitální ekonomiky, uvedl v pondělí Ke Ruiwen, předseda významného telekomunikačního dopravce China Telecom.

Ke poznamenal, že výstavba nové informační infrastruktury je důležitým strategickým zdrojem, který podporuje rozvoj digitální ekonomiky a určuje výšku, šířku a hloubku jejího rozvoje.

Pandemie covid-19 měla vážný dopad na světovou ekonomiku. Krize však přinesla nové příležitosti. Digitální ekonomika ukázala velký potenciál a široké vyhlídky, uvedl Ke.

Statistiky ukázaly, že se očekává, že globální hrubý domácí produkt (HDP) v roce 2020 meziročně poklesne o 4,4 procenta, zatímco digitální ekonomika poroste meziročně o 0,5 procenta. Čínský HDP za první tři čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,7 procenta, což lze připsat hlavně příspěvku digitální ekonomiky.

Ke uvedl, že základem nové informační infrastruktury je integrace cloudových sítí. V posledních letech China Telecom zrychlil integraci cloudové sítě a usnadnil vývoj 5G prostřednictvím standardní propagace, propagace odvětví a komerčního nasazení.

Mezitím budování nové informační infrastruktury vyžaduje nový koncept rozvoje. Společnosti China Telecom a China Unicom již dříve oznámily, že budou spolupracovat na budování a sdílení síťové infrastruktury 5G, což jim může pomoci snížit náklady na výstavbu a zlepšit efektivitu vývoje.

Mělo by se podle Ke Ruiwena také usilovat o posílení postavení průmyslových odvětví, posílení spolupráce a budování zdravého prostředí pro rozvoj digitální ekonomiky.

Nové problémy související s technologickou a průmyslovou bezpečností, s bezpečností dat a bezpečností osobních informací jsou úkoly, kterým bychom měli společně čelit, dodal Ke.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *