Singapur zvyšuje likviditu RMB v bankách, aby uspokojil rostoucí obchodní potřeby

Singapurský měnový úřad (MAS) v pondělí oznámil, že bude zahájena nová iniciativa, jejímž cílem je poskytnout bankám v Singapuru až 25 miliard jüanů RMB (asi 83 miliard Kč).

To má prohloubit likviditu RMB a dále posílit schopnost bank uspokojovat rostoucí obchodní potřeby RMB jejich zákazníků v Singapuru a okolí.

MAS uvedl, že v rámci této nové iniciativy bude financování RMB v délce až 3 měsíců směrováno na primární dealery (PD) prostřednictvím operací na peněžním trhu.

„Prostředky RMB poskytované těmito dealery zvýší jejich schopnosti zprostředkování úvěrů a celkovou likviditu trhu RMB v Singapuru,“ uvedl úřad.

Podle webové stránky MAS je v současné době 13 primárních dealerů včetně DBS Bank, Oversea-Chinese Banking Corporation a United Overseas Bank. Jedná se o banky v Singapuru schválené MAS jako tvůrci trhu a obchodníci na trhu se státními cennými papíry a MAS v Singapuru a MAS s plovoucí sazbou.

MAS rovněž uvedl, že dříve založil MAS Overnight RMB Liquidity Facility a MAS RMB Facility na podporu rozvoje offshore RMB trhu v Singapuru. Banky mohly přistupovat k těmto službám, aby získaly jednodenní a termínovanou likviditu RMB.

Díky této nové iniciativě MAS od pondělí přeruší stávající pětimilionový jüanový nástroj likvidity MAS Overnight RMB. MAS RMB Facility zůstává v provozu a bude i nadále poskytovat další financování podle potřeby.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *