Šanghaj vydává pokyny pro rozvoj vysoce kvalitní obchodu

Východočínská Šanghaj ve čtvrtek vydala pokyn k podpoře vysoce kvalitního rozvoje obchodu.

Do roku 2022 chce Šanghaj podle dokumentu optimalizovat obchodní strukturu, zejména zlepšit efektivitu obchodu a vybudovat přední světové obchodní prostředí.

K dosažení cílů bude Šanghaj synergizovat rozvoj obchodu a průmyslové modernizace se zaměřením na integrované obvody, umělou inteligenci a biomedicínu. Podpoří strategicky se rozvíjející průmyslová odvětví, jako jsou nová energetická vozidla, inteligentní výrobní zařízení, špičková lékařská zařízení, lodě a lodní strojírenství jako hlavní odvětví pro vývoz, a urychlí transformaci a modernizaci automobilů, železa a oceli a chemikálií pro zvýšení svých exportních výhod.

Prioritou bude rovněž zvýšení finanční podpory pro rozvoj obchodu. Město podpoří finanční instituce při poskytování přeshraničních obchodních finančních a refinančních služeb RMB pro podniky zahraničního obchodu.

Jak bylo uvedeno v pokynech, Šanghaj vybuduje mezinárodní platformy pro obchodování se sportovními komoditami pro kovovýrobu, energetiku, chemický průmysl, rudu a další odvětví a bude prosazovat využívání RMB při stanovení cen a vypořádání obchodování s komoditami.

Město prohloubí obchodní spolupráci se zeměmi a regiony zapojenými do iniciativy Hedvábné stezky (Belt and Road Initiative – BRI) se záměrem rozšířit vývoz mechanických a elektrických výrobků a výrobků špičkové technologie a zvýšit dovoz vysoce kvalitních zemědělských produktů a průmyslového zboží.

Zahraniční obchod Šanghaje dosáhl za první tři čtvrtletí 2,53 miliardy jüanů (asi 8,5 miliardy Kč), což představuje roční nárůst o 1,7 procenta. Vývoz během tohoto období meziročně vzrostl o jedno procento na 1,01 miliardy jüanů (asi 3,4 miliardy Kč), zatímco jeho dovoz vzrostl o 2,1 procenta na 1,52 miliardy jüanů (asi 5 miliard Kč), podle údajů Šanghajského celního úřadu. (Editoval Su Dan s Xinhua Silk Road, sudan@xinhua.org)


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *