Hodnota hlavních čínských sektorů AI dosáhla v první polovině roku hodnoty 258 miliard korun

Hodnota čínských hlavních sektorů umělé inteligence (AI) dosáhla v první polovině letošního roku 77 miliard jüanů (asi 258 miliard Kč), uvedl v úterý Liu Liehong, náměstek ministra průmyslu a informačních technologií, na zasedání Světové internetové konference s tématem AI – Internet Development Fórum.

Liu rovněž uvedl, že čínský průmysl umělé inteligence prokázal silnější inovační schopnosti a aplikace počítačového vidění a technologie porozumění přirozenému jazyku jsou špičkou ve světě.

Inteligentní technologie zaznamenala rychlejší aplikace ve výrobě, dopravě, logistice, zdravotnictví, vzdělávání, energetice a dalších oborech.

Při kontrole epidemie a obnovení výroby hrála významnou roli řada produktů, které umělá inteligence podporuje, jako jsou inteligentní lékařské zobrazovací systémy, servisní roboty a systémy pro měření teploty.

Podle zprávy China Internet Development Report 2020, kterou v pondělí vydala Čínská akademie kyberprostorových studií, překonala Čína USA a stala se zemí s největším počtem přihlášek patentů v oblasti AI.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *