Summit skupiny G20 v Rijádu našel shodu v oblasti ekonomiky a obchodu

Summit skupiny G20 v Rijádu, který se konal virtuálně tuto sobotu a neděli, přinesl konkrétní výsledky v pěti oblastech souvisejících s ekonomikou a obchodem, uvedl v pondělí představitel čínského ministerstva obchodu.

Pokud jde o hospodářskou a obchodní spolupráci, která je hlavním prvkem, který drží skupinu pohromadě, summit schválil akce G20 na podporu světového obchodu a investic v reakci na covid-19, uvedl úředník MOC Chen Chao. Dokument mimo jiné zavedl 38 opatření zaměřených na podporu usnadnění obchodu a podporu mezinárodních investic.

Summit se zavázal k udržení mnohostranného obchodního systému a vyjádřil podporu nezbytné reformě Světové obchodní organizace (WTO), jak je zakotveno v Rijádské iniciativě pro budoucnost WTO.

Při zachování otevřených trhů zajistí ekonomiky skupiny G20 svobodné, spravedlivé, inkluzivní, nediskriminační, transparentní, předvídatelné a stabilní obchodní a investiční prostředí a rovné podmínky, uvedl dále Chen.

Dalším rozhodnutím summitu bylo zvýšit udržitelnost a odolnost národních, regionálních a globálních dodavatelských řetězců a pomoci rozvojovým a nejméně rozvinutým zemím lépe se integrovat do obchodního systému.

Ekonomiky skupiny G20 rovněž podpoří mikropodniky, malé a střední podniky, aby se více účastnily mezinárodního obchodu a investic na podporu inkluzivního hospodářského růstu.

Čína je připravena spolupracovat s členy skupiny G20 na realizaci konsenzu, podpoře multilateralismu a volného obchodu a na přispění k silnému, udržitelnému, vyváženému a inkluzivnímu oživení světové ekonomiky, uvedl Chen.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *