Zahraniční obchod čínského Ša-an-si vzrostl mezi lednem a říjnem o 6,1 procenta.

Severozápadní čínská provincie Ša-an-si (Shaanxi) zaznamenala meziroční nárůst zahraničního obchodu o 6,1 procenta na 308,06 miliardy jüanů (asi 1,031 bilionu korun) za prvních 10 měsíců tohoto roku, ukazují celní údaje.

Růst byl způsoben zejména dovozním sektorem, který meziročně vzrostl o 14 procent na 151,84 miliardy juanů (asi 509 miliard korun), podle celních úřadů v hlavním městě provincie Si-an (Xi’an).

Meziroční pokles vývozu z provincie Ša-an-si se v období leden–říjen snížil na 0,6 procenta, protože provincie od června zaznamenala pět po sobě jdoucích měsíců růstu vývozu uprostřed oživujícího se zahraničního obchodu.

Objem obchodu provincie se zeměmi Hedvábné stezky dosáhl od ledna do října 50,34 miliardy jüanů (asi 167 miliard Kč), což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku znamenalo růst o 29,1 procenta.

Provincie obnovila sedm mezinárodních leteckých přepravních tras, aby podpořila oživení zahraničního obchodu, uvedl Tang Yugang, zástupce ředitele provinčního ministerstva obchodu Ša-an-si.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *