Spolupráce mezi Čínou a Argentinou zaručuje plynulé železniční služby uprostřed pandemie

Bezproblémové služby tří hlavních železnic pro obyvatele dojíždějící do hlavního města z jeho blízkého okolí se v Argentině během měsíců přísného uzavření nezhrouztily díky praktické podpoře poskytované nadnárodním technologickým týmem.

Uzávěrka, která vstoupila v platnost od března, přinesla výzvy mnoha důležitým pracovníkům, kteří se při dojíždění přes Buenos Aires spoléhali na veřejnou dopravu.

Tato opatření však nebránila provozu elektrických železničních tratí Roca, Mitre a Sarmiento, které spojují hlavní město Buenos Aires s jeho odlehlými oblastmi na jih, západ a sever.

Tým 21 inženýrů a techniků z čínské společnosti CRRC Sifang spolu se svými argentinskými kolegy sehráli klíčovou roli při zajišťování nerušeného provozu tří tepen.

Čínský tým kontroluje a udržuje podvozky, elektrické komponenty, brzdy a další vyspělé prvky, jako jsou počítačové bezpečnostní systémy 709 elektrických železničních vozů v Llavallolu, asi 33 km jižně od Buenos Aires.

V Llavallolu rovněž zahájili semináře technického školení, aby pomohli svým argentinským protějškům zrychlit údržbu železničních vozů tří železničních tratí pro cestující.

The Roca rail line which transports 600,000 passengers daily has become one of the major rail arteries in Argentina, CRRC Sifang’s Argentina after-sales service manager Yu Feng recently said.

Železniční trať Roca, která denně přepravuje 600 000 cestujících, se stala jednou z hlavních železničních tepen v Argentině, uvedl nedávno vedoucí poprodejního servisu Yu Feng z CRRC Sifang.

Čínští odborníci dodržovali nová pravidla v oblasti zdraví a hygieny a podařilo se jim poskytnout vzdálenou technickou pomoc svým argentinským kolegům.

„Uprostřed pandemie pracovali prostřednictvím telefonátů, videohovorů a e-mailů. Byli jsme vždy k dispozici, abychom mohli poskytovat služby na všech třech linkách,“ řekl Yu Xinhuovi na workshopech.

Pokud to okolnosti dovolily, dorazili oprávnění inženýři a technici do provozu, aby mohli pracovat ruku v ruce se svými argentinskými kolegy při řešení technických problémů, řekl Yu.

„Jakmile jsme byli upozorněni na jakoukoli poruchu, šli jsme do provozu. Požádali jsme také o povolení k tranzitu, abychom mohli bezplatně zaručit normální provoz linek,“ řekl Yu.

Od roku 2014 začlenila Argentina do linky Roca přibližně 500 elektrických železničních vozů čínské výroby, zatímco pracovala na renovaci železničních vozů linek Mitre a Sarmiento.

Nové vlaky se mohou pochlubit automatickými brzdovými systémy, klimatizací, bezpečnostními kamerami, prostory určenými pro osoby se sníženou pohyblivostí a dalšími funkcemi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *