Digitální ekonomika pohání globální hospodářské oživení: zpráva

Vzhledem k tomu, že epidemie covid-19 zasáhla globální hospodářský a sociální rozvoj, je digitální ekonomika považována za nový motor globálního hospodářského oživení, uvádí zpráva zveřejněná v pondělí Čínskou akademií studií kyberprostoru.

Vypuknutí epidemie covid-19 urychlilo digitální transformaci globální ekonomiky, přičemž digitální ekonomika se pravděpodobně stane klíčovou silou, která přetváří ekonomický systém a zvyšuje kapacitu správy, uvedla Světová zpráva o vývoji internetu do roku 2020, která byla zveřejněna v průběhu Světové internetové konference 2020 – Fórum pro rozvoj internetu, která se konala ve vodním městě Wu-čen (Wuzhen) ve východočínské provincii Če-ťiang (Zhejiang).

Podle zprávy vyvolala epidemie covid-19 poptávku po koordinaci a inteligentizaci cloudových terminálů, zatímco průmyslová odvětví související s internetem čelí novým příležitostem rozvoje.

Podle zprávy o digitální ekonomice roku 2019 vydané Konferencí OSN o obchodu a rozvoji se digitální ekonomika v roce 2019 podílela na světovém HDP mezi 4,5 a 15,5 procenty.

Na začátku roku 2020 využívalo internet více než 4,5 miliardy lidí, z toho 3,8 miliardy uživatelů sociálních médií a téměř 60 procent světové populace online, uvádí zpráva Digital 2020 Global Overview Report s odvoláním na World Internet Development Report 2020.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *