Úsilí v oblasti digitální ekonomiky zlepšuje podnikatelské prostředí a láká do Kuang-si

Jelikož se v pátek v hlavním městě autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) Nanningu (Nan-ning) koná druhý summit AI mezi Čínou a ASEAN, oblast vyvíjí  úsilí o zlepšení své infrastruktury pro digitalizaci a informatizaci.

Summitu s tématem „Přilákání talentů k posílení úspěchů, inovace a podnikání k vítězství budoucnosti“ se účastní hosté z celého světa včetně laureátů Nobelovy ceny, akademiků a špičkových odborníků na umělou inteligenci, vládních úředníků a vedoucích pracovníků společností.

Společnosti zabývající se technologiemi umělé inteligence, jako jsou Siemens, Huawei, Alibaba, Tencent a Baidu, se také účastní diskuse na summitu a výstavy digitálních technologií konané online i offline, aby hovořily s potenciálními obchodními partnery.

V posledních letech klade Kuang-si důraz na rozvoj digitální ekonomiky. Summit je součástí úsilí vlády autonomní oblasti Kuang-si Čuang, hostitelské provincie summitu, postavit se do čela digitální ekonomické konkurenceschopnosti regionu.

Podle Wu Zhiwei, zástupce ředitele Guangxi Big Data Development Bureau, se v roce 2019 celková hodnota digitální ekonomiky Kuang-si odhaduje na přibližně 659,3 miliardy jüanů (přibližně 2,2 miliardy Kč), což představuje 31,05 procenta HDP regionu.

Výstavba digitální infrastruktury pomohla zlepšit investiční atraktivitu Kuang-si. Digitalizace služby veřejné správy již sehrála důležitou roli při podpoře otevírání a zlepšování podnikatelského prostředí.

Statistiky ukazují, že státní podniky, soukromé podniky a podniky z oblasti Velkého zálivu Kuang-tung-Hongkong-Macao byly od 1. ledna do 15. července letošního roku svědky podpisu 1361 dohod, což zahrnuje celkovou investici 1,8 miliardy jüanů (asi 6 miliard Kč). Objem skutečných zahraničních investic v regionu činil v prvních třech čtvrtletích roku 2020 830 milionů amerických dolarů, což představuje nárůst o 10,7 procenta.

S pomocí tohoto summitu má Kuang-si dále integrovat potřeby klíčových průmyslových odvětví, rozvíjejících se průmyslových odvětví a průmyslových odvětví špičkových technologií v tomto regionu a formovat společné úsilí o hledání plánu v oblasti talentů, vědeckých technologií, inovací a obchodních start-upů, podle Zhou Hongbo, místopředsedy vlády autonomní oblasti Kuang-si Čuang, který přednesl hlavní projev na pátečním zahajovacím ceremoniálu.

Řekl, že region dobře využije platformu „Innovation China“, aby spojil různé inovativní prvky od vlád, veřejných služeb, podniků, univerzit, výzkumných středisek k prosazení hluboké fúze technologií, průmyslu a ekonomiky, aby dosáhl společného úspěchu v Kuang-si.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *