V Ťiang-su začíná výstavba čínsko-francouzské pobřežní větrné elektrárny

Stavba prvního čínského projektu větrné energie na moři se zahraničními investicemi začala tento týden v moři u města Tung-tchaj (Dongtai) ve východočínské provincii Ťiang-su (Jiangsu).

Projekt s celkovou investicí 8 miliard jüanů (asi 27 miliard Kč) je vyvíjen společně společnostmi China Energy Investment Corporation (China Energy) a francouzským energetickým gigantem EDF Group.

Očekává se, že projekt s celkovou instalovanou kapacitou 500 megawattů vyprodukuje každý rok 1,4 miliardy kilowatthodin elektřiny, přičemž se vyhne spalování přibližně 441 900 tun standardního uhlí, čímž se sníží emise o 937 500 tun oxidu uhličitého a o 1700 tun oxidu siřičitého.

„Vezmeme-li jako výchozí bod projekt větrné energie na moři Tung-tchaj (Dongtai), prohloubíme spolupráci se skupinou EDF v oblastech, jako je větrná energie, fotovoltaická energie, vodíková energie a skladování energie,“ řekl Liu Guoyue, generální ředitel China Energy.

Skupina EDF investovala více než 160 milionů amerických dolarů za 37,5% podíl v projektu Tung-tchaj. Jedná se o největší investici společnosti na čínském trhu s nejadernou energií.

Ťiang-su (Jiangsu) na východním pobřeží Číny energicky vyvíjí čistou energii včetně větrné a fotovoltaické energie. Ke třetímu čtvrtletí letošního roku mají provinční větrné a fotovoltaické elektrárny výrobní kapacitu 11 495 milionů kilowattů a 16,46 milionu kilowattů, což je meziroční nárůst o 17,2 procenta a 13,9 procenta.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *