Videohovor předního čínského zákonodárce s laoským protějškem k upevnění vzájemných vazeb

Přední čínský zákonodárce Li Zhanshu v pondělí uspořádal v Pekingu videorozhovor se svým laoským protějškem Pany Yathotou.

Li, předseda Stálého výboru Národního lidového kongresu (NPC), uvedl, že Čína a Laos si navzájem pomáhaly v boji proti pandemii covid-19, která ukazuje hluboké přátelství mezi těmito dvěma národy.

Li poznamenal, že rok 2021 si připomene 60. výročí založení diplomatických vztahů mezi Čínou a Laosem a Rok přátelství mezi Čínou a Laosem, což ohlašuje novou důležitou příležitost pro rozvoj vztahů mezi oběma stranami a národy.

„Čína je ochotna spolupracovat s Laosem na realizaci akčního plánu na vybudování čínsko-laoské komunity se společnou budoucností, posílení strategické komunikace, prohloubení pragmatické spolupráce, podporu kulturních a mezilidských výměn a posílení multilaterální koordinace,“ řekl Li.

Li vyzval obě země, aby pružně udržovaly dynamiku výměn na vysoké úrovni a podporovaly součinnost mezi rozvojovými strategiemi a spoluprací v rámci iniciativy Hedvábná stezka, přičemž hlavní roli se ujme čínsko-laoský ekonomický koridor. Čína podporuje Laos v jeho úsilí o zlepšení životní úrovně a dále posílí spolupráci v oblasti veřejného zdraví.

Rovněž vyzval k přípravě řady akcí na oslavu 60. výročí navázání diplomatických styků a Roku čínsko-laoského přátelství.

Čínský zákonodárce rovněž uvedl, že čínská NPC je ochotna vyvinout společné úsilí s Laoským národním shromážděním k dalšímu posílení spolupráce mezi zákonodárnými orgány.

Laos je ochoten poučit se ze zkušeností svých čínských kolegů v oblasti správy věcí veřejných, podpory hospodářského pokroku a sociálního rozvoje a zmírňování chudoby. Laos je též ochoten posílit výměnu a spolupráci mezi zákonodárnými sbory obou národů a podporovat přátelství mezi Laosem a Čínou, uvedla předsedkyně Laoského národního shromáždění Pany Yathotou.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *