Největší čínský pozemní přístav zaznamenal rekordní počet čínsko-evropských nákladních vlaků

Již více než 3000 čínsko-evropských nákladních vlaků letos projelo největším čínským pozemním přístavem Man-čou-li (Manzhouli), což je rekordní maximum i přes dopad covid-19, uvedly ve středu železniční úřady.

Celkem 3073 vlaků prošlo Man-čou-li, důležitým kanálem pro mezinárodní nákladní dopravu v severočínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko, mezi 1. lednem a 17. listopadem, což znamená roční nárůst o 30,3 procenta, podle údajů stanice Man-čou-li v rámci skupiny China Railway Harbin Group.

Během breakdownu obsluhoval přístav 1493 příchozích vlaků, což je meziroční nárůst o 49,1 procenta a představuje dovážené zboží včetně dřeva, automobilových dílů, obilovin a mechanických zařízení. Počet odchozích vlaků, které nakládají zboží, jako jsou oděvy a elektronika, také vzrostl o 16,4 procenta na 1580.

„V průměru jsme denně přepravili o 100 kontejnerů více než v loňském roce,“ řekl Cui Tianliang, zástupce ředitele nákladové dílny na stanici Man-čou-li.

Úředníci uvedli, že ve srovnání s námořní a leteckou dopravou byly čínsko-evropské nákladní vlaky méně zasaženy pandemií covid-19, což z něj činí preferovanou volbu pro obchodníky k přepravě velkého množství zboží a přeshraničních balíků elektronického obchodu.

V současné době existuje 52 linek čínsko-evropských nákladních vlaků, které vedou přes Man-čou-li do 13 evropských zemí včetně Nizozemska, Německa a Polska.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *