Čínský Che-nan očekává v roce 2020 celkový objem dovozu obilí přes 33 000 tun

Vlak kombinované námořní a železniční dopravy dorazil v úterý do určeného vstupního přístavu pro dovoz obilí v Čeng-čou (Zhengzhou), hlavním městě středočínské provincie Che-nan (Henan), s obsahem 3259,82 tuny kanadské pšenice, uvedl Henan Daily.

Jako první vnitrozemský přístav dosáhl tento vstupní přístav pro dovážené obilí v Che-nanu po letech provozu rostoucího objemu podnikání. Díky centrální poloze Che-nanu a výhodě dopravního systému se zcela změnila dosavadní situace, kdy se společnosti na dovoz obilí ve středních a západních regionech mohly při dovozu obilí spoléhat pouze na pobřežní a hraniční přístavy.

Přístav doposud zaznamenal dovoz pšenice, fazolí mungo, sezamu a dalších obilovin z 9 zemí prostřednictvím kombinované dopravy China-Europe Express a sea-rail. Od začátku tohoto roku dosáhl objem dovezených zrn 30 251,02 tuny s meziročním nárůstem o 834 procenta.

Che-nan je hlavní provincií produkce, zpracování a spotřeby obilí v Číně. Díky normalizovanému a efektivnímu provozu přístavu na obilí může stále více společností na zpracování obilí nakupovat vysoce kvalitní dovážená zrna v Che-nanu, řekl Jin Xing, generální ředitel Zhengzhou Liangyun Grain Port Development Co., Ltd.

V budoucnu bude přístav pokračovat v inovaci přepravních metod, odblokování přepravních kanálů v Che-nanu pro dovoz obilí a vybudování mezinárodního logistického a obchodního centra pro dovážené obilí, dodal Jin.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *