Čína se připojila ke konsenzu vůdců BRICS, APEC, G20

Čína bude spolupracovat se všemi stranami na implementaci důležitého konsenzu dosaženého na právě uzavřených setkáních vůdců BRICS, Asijsko-pacifické hospodářské spolupráce (APEC) a skupiny G20, a přeměnit závazky na výsledky, uvedl v pondělí úředník ministerstva zahraničí.

Toto oznámení přišlo, když Wang Siao-lung, generální ředitel odboru mezinárodních ekonomických záležitostí ministerstva zahraničních věcí, informoval tisk o výsledcích výše uvedených událostí v Pekingu.

„Tyto tři schůzky vyslaly jasný signál: multilateralismus, solidarita a koordinace jsou nejlepšími způsoby, jak zvítězit nad současnými globálními výzvami,“ řekl Wang.

Pokud jde o naléhavý úkol boje s covid-19, Wang uvedl, že vůdci se domnívají, že všechny strany musejí pevně podporovat vedoucí úlohu Světové zdravotnické organizace, zlepšit diagnostiku a léčbu koronaviru, jakož i výzkum a vývoj vakcín a zajistit spravedlivé přístup k očkovacím látkám, které by se měly stát globálními veřejnými statky.

Wang uvedl, že vůdci zastávají názor, že všechny strany se musejí spojit, aby podpořily regionální a globální hospodářské oživení, udržovaly multilaterální obchodní režim a zajistily bezpečnost a stabilitu dodavatelských řetězců.

„Zejména uznali, že je třeba vyvinout úsilí k uvolnění obrovského potenciálu digitální ekonomiky,“ dodal Wang.

Wang uvedl, že vůdci říkají, že do budoucna je nezbytně nutné zlepšit globální správu ekonomických záležitostí, urychlit regionální ekonomickou integraci a posílit solidaritu a spolupráci mezi rozvojovými zeměmi.

„Pro vůdce účastnící se těchto tří setkání je konečným cílem zajistit inkluzivní, udržitelnou a odolnou budoucnost,“ dodal.

Wang uvedl, že tato tři setkání byla silným impulzem pro mnohostrannou spolupráci a splnila očekávání mezinárodního společenství, a poznamenal, že vloží silný impulz do hospodářského oživení, udržitelného rozvoje a boje proti pandemii.

Tyto tři akce se konaly od 17. do 22. listopadu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *