Čína je připravena pokračovat ve sdílení zkušeností s prevencí epidemií s Indonésií

Čína je připravena i nadále sdílet své zkušenosti s prevencí a kontrolou epidemie s Indonésií, uvedl v pondělí čínský státní radní a ministr zahraničí Wang Yi.
Wang učinil poznámky během svého telefonního rozhovoru s indonéským ministrem zahraničí Retnem Marsudim.
Řekl, že čínská strana oceňuje Indonésii za to, že hraje důležitou roli jako hlavní regionální země s globálním vlivem na prosazování světového míru a rozvoje uprostřed pandemie.
S vědomím, že současná pandemická situace je i nadále vážná, Wang uvedl, že věří, že pod vedením indonéského prezidenta Joko Widodo, indonéský lid nakonec epidemii porazí, a dodal, že Čína je ochotna i nadále sdílet své zkušenosti s prevencí a kontrolou epidemie s Indonésií, poskytovat podporu a pomoc nejlepším z čínských schopností a je ochoten pokračovat v prohlubování spolupráce s Indonésií v oblasti vakcín.
Retno uvedl, že skutečnost, že Indonésie a Čína se ujaly vedení při provádění výzkumu a vývoje vakcín, odráží vysokou úroveň bilaterálních vztahů a silnou důvěru Číny v Indonésii. Poděkoval Číně za silnou podporu jeho zemi a uvedl, že doufá, že obě strany budou i nadále podporovat spolupráci v oblasti očkování.

BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *