Čína uvažuje o nových opatřeních na podporu spotřeby služeb

Podle úterní Národní komise pro rozvoj a reformy (NDRC) bude Čína pracovat na nových opatřeních na podporu služeb, které dále rozvinou spotřební potenciál v tomto sektoru.

Epidemie covid-19 vytvořila příležitosti pro některé nové služby včetně online zdravotní péče, inteligentního sportu a online vzdělávání, uvedla na tiskové konferenci mluvčí NDRC Meng Wei.

Zrychlení vysoce kvalitního vývoje nové spotřeby lépe podpoří nejnovější vývojový model země, který představuje domácí trh jako základ se následnou podporou spolupráce domácího a mezinárodního trhu, uvedl Chang Tiewei, úředník NDRC.

Čína pevně rozšíří domácí poptávku, optimalizuje strukturu rozdělení příjmů, rozšíří středněpříjmovou skupinu a podpoří hlubokou integraci online a offline spotřeby. Bude také pěstovat nová demonstrační spotřební města, prohloubovat reformu deregulace a urychlovat zavedení systému dohledu, který splňuje požadavky zdravého vývoje moderní spotřeby, dodal Chang.

Maloobchodní tržby za spotřební zboží se minulý měsíc meziročně zvýšily o 4,3 procenta na 3,86 miliardy jüanů (asi 13 miliard Kč), což podle údajů zveřejněných Národním statistickým úřadem (NBS) znamená zlepšení z 3,3 procenta v září.

Online prodej fyzických komodit za posledních deset měsíců meziročně vzrostl o 16 procent, ukázaly údaje NBS.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *