Nadnárodní společnosti vidí příležitosti v dalším otevírání Číny

Vzhledem k tomu, že epidemie covid-19 zpomaluje globální ekonomickou dynamiku, vidí nadnárodní podniky v otevírající se Číně slibné příležitosti.

Politici, vědci a podnikatelé z celého světa v sobotu během fóra na Páté konferenci o porozumění ocenili čínský tlak na otevírání a vyzvali k prohloubení mezinárodní spolupráce. Konference se konala v jihočínské provincii Kuang-tung v Kuang-čou (Guangzhou).

Navzdory chmurné a složité ekonomické situaci v tomto roce na domácím i globálním poli v důsledku epidemie koronaviru Čína nezpomalila své úsilí v podpoře reforem a rozvoje otevírání. Země pokročila v pokrytí širšího rozsahu, více oblastí a přijetí reforem na hlubší úrovni.

Čína v posledních letech neustále snižovala počet odvětví a podniků, které nejsou vhodné pro investice, což poskytuje obrovské příležitosti zahraničním společnostem a stimuluje vitalitu tržních subjektů.

Nová čínská „strategie dvojího oběhu“ pomůže nejen chránit čínskou ekonomiku před volatilitou vnějších trhů, ale také pomůže vyváženějším a udržitelnějším způsobem řídit budoucí ekonomický rozvoj. Podle Merlina Swireho, předsedy společnosti Swire Pacific Limited, se jedná o známku ujištění zahraničních investorů o silném potenciálu čínské obnovy a budoucím udržitelném růstu.

„Jako odhodlaní investoři vítáme pokračující čínskou politiku otevírání na vyšší úrovni. Nový zákon o zahraničních investicích, který vstoupil v platnost počátkem tohoto roku, poskytuje investorům větší ochranu a zajišťuje rovnější podmínky a optimalizované obchodní prostředí pro zahraniční firmy jako Swire,“ řekl Merlin Swire.

Kromě skupiny Swire Group zvýšilo svůj kapitál a výrobu v Číně mnoho dalších zahraničních podniků.

V prvních třech čtvrtletích letošního roku došlo u čínských splacených zahraničních investic k meziročnímu nárůstu o 2,5 procenta na 103,26 miliardy amerických dolarů, jak ukázaly údaje z ministerstva obchodu.

Jelikož se Čína zavázala otevírat své brány širšímu světu, nadnárodní podniky hodlají prohloubit svůj rozvojový vliv.

Od počátečního prodeje léků až po vytvoření kompletního průmyslového řetězce, včetně výzkumu a vývoje, výroby a marketingu, dosáhl podnik Roche Pharma China v posledních 26 letech velkého pokroku spolu s čínským ekonomickým rozvojem a lékařskou reformou.

„Čína má nejen obrovský tržní potenciál, ale také velké množství lékařských a výzkumných institucí i špičkových vědců, což z ní činí zdroj inovací a talentů,“ uvedl Hong Chow, generální ředitel společnosti Roche Pharma China.

Chow poznamenal, že v budoucnu by silnější ochrana duševního vlastnictví a tržně orientované, zákonné a internacionalizované obchodní prostředí urychlily přeměnu inovativních úspěchů na konečné produkty, což bude prospěšné pro lidi a umožní udržitelný rozvoj podniků.

Podle Yun Mingqinga, viceprezidenta Čínského institutu pro inovaci a rozvojovou strategii, budou v procesu otevírání Číny na vyšší úroveň hrát nadnárodní podniky zásadní roli a tím získávat větší příležitosti.

„Měli bychom dále posilovat smysl pro spolupráci a rozvoj, posilovat vzájemné porozumění a důvěru, prohlubovat vzájemně prospěšnou spolupráci a uskutečňovat ekonomickou a technologickou spolupráci na různých úrovních, v širších oblastech a ve všech směrech,“ řekl Yun.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *