V Laosu byla spuštěna čínská laboratoř pro testování na COVID-19

V pátek se v laoském hlavním městě Vientian konalo předání a inaugurace slavnostní čínské laboratoře pro testování nukleových kyselin covid-19.

Jihozápadní čínská provincie Jün-nan (Yunnan), hraničící s Laosem, převzala úkol vybudovat laboratoř a vyslala do Vientianu lékařský tým, aby nainstaloval zařízení a vyškolil místní technický personál.

Laboratoř s nejnovější technologií a pokročilým vybavením zlepší kapacitu testování nukleových kyselin v zemi o více než 1000 lidí denně.

Na slavnostním ceremoniálu Xiang Fangqiang, poradce čínského velvyslanectví v Laosu, vysoce ocenil úspěchy spolupráce mezi Čínou a Laosem v oblasti prevence a kontroly epidemie.

Na základě společné budoucnosti posílí čínská strana čínsko-laoskou spolupráci v oblasti pandemické prevence a kontroly, podpoří dvoustrannou spolupráci při postpandemickém obnovení práce a výroby a ochrání životy a zdraví lidí, řekl Xiang.

Laoský ministr zdravotnictví Khamphone Phouthavong uvedl, že Laosané jsou vděční za cennou pomoc Číny při budování laboratoře a technické školení, které účinně zvyšuje schopnost Laosu bojovat proti covid-19.

Laoská strana plně využije laboratoř a přispěje ke společnému boji proti epidemii, uvedl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *