Čína přijímá nové kroky k posílení spotřeby a podpoře Internet Plus Tourismu

Čína podle státní rady nebo kabinetu zavede nová opatření na podporu spotřeby komodit a klíčových odvětví a využití potenciálu venkovské spotřeby.

Bude poskytnuta větší podpora Internet Plus Tourismu, aby se posílila poptávka lidí po zvyšování spotřeby, rozhodlo ve středu výkonné zasedání Státní rady, kterému předsedal premiér Li Keqiang.

Údaje z ministerstva obchodu ukazují, že v roce 2019 představoval maloobchodní prodej automobilů, domácích spotřebičů, nábytku, stavebních materiálů a stravovacích služeb asi 25 procent z celkového maloobchodního prodeje v Číně a maloobchodní tržby ve venkovských oblastech 14,7 procenta celkem.

V říjnu zaznamenaly celkové maloobchodní tržby meziroční nárůst o 4,3 procenta, což znamenalo pozitivní růst po dobu tří po sobě jdoucích měsíců.

„V současnosti spočívá hlavní omezení ekonomického rozvoje ve spotřebě, protože hlavní motor růstu byl letos vážně ovlivněn covid-19. V posledních několika měsících došlo k jeho oživení, přesto existují značné potíže s obnovením normálního růstu. Je třeba prozkoumat nové hlavní body spotřeby, aby se podnítila domácí poptávka,“ řekl Li.

Na středečním zasedání bylo dohodnuto, že strategie posílení domácích požadavků bude pevně zavedena. Samospotřeba bude stabilizována a rozšířena. Místní orgány se vyzývají, aby doladily omezující opatření týkající se nákupu automobilů a zvýšily strop kvót SPZ.

Lidé navštěvují 14. podzimní autosalon v Chaj-nan (Hainan) v Mezinárodním konferenčním a výstavním centru v Haikou, hlavním městě jihočínské provincie Chaj-nan (Hainan), 17. září 2020. (Xinhua / Guo Cheng)

 

Budou provedeny propagační kampaně zaměřené na nákup vozidel ve venkovských oblastech a výměnu ojetých vozů za nové. Ve venkovských oblastech, kde to podmínky dovolují, budou obyvatelé vybízeni k nákupu nákladních vozidel s nosností do 3,5 tuny a osobních automobilů s motory do 1,6 litru.

Kupující automobilů budou dotováni za postupné vyřazování benzinových vozidel s národní emisní normou III nebo nižší. Bude se zintenzivňovat výstavba parkovišť s nabíjecími stojany.

Regiony, kde to podmínky umožňují, se vyzývají k poskytování dotací na výměnu starých zařízení a nákup zelených inteligentních domácích spotřebičů a ekologického nábytku.

Poskytovatelé stravovacích služeb se vyzývají, aby diverzifikovali a upgradovali své nabídky, inovovali online a offline obchodní modely a zlepšovali standardy služeb. Bude podporována tržně orientovaná propagace vysoce kvalitních speciálních diet.

Rozšiřování spotřeby krajů a měst bude sloužit jako opěrný bod pro urychlení venkovské spotřeby. Zintenzivní se výstavba obchodních zařízení v krajích a městských obcích a logistických prodejnách ve vesnicích.

Lokality na nižší než celostátní úrovni budou podporovány při budování komplexních středisek veřejných služeb a služeb zákazníkům, které splňují požadavky a potřeby venkova v každodenním životě zemědělců.

Lidé se dívají na produkty zobrazené během přehlídek v okrese Pej-čchuan (Beichuan) v provincii S‘-čchuan (Sichuan) v jihozápadní Číně, 14. listopadu 2020. (Xinhua / Jiang Hongjing)

 

Při porušení předpisů, jako je výroba a prodej falešného nebo nevyhovujícího zboží, bude podle zákona zakročeno, aby byla zajištěna lepší regulace venkovského trhu.

„Při zvyšování spotřeby na venkově by měly být zahrnuty také okresy a městysy, protože se mohou pochlubit obrovským potenciálem. Na špičkovou spotřebu ve velkých městech bychom se neměli soustředit jen my,“ řekl Li. „Spotřební kapacita kraje je skromná, přesto bude růst a upgradovat. Mělo by se usilovat o přizpůsobení různým potřebám spotřebitelů a zlepšení životů lidí.“

Účastníci schůzky se rovněž dohodli na řadě opatření na podporu Internet Plus Tourismu. Bude přikročeno v rozvoji inteligentních zařízení v turistických atrakcích a budou podporovány služby, jako jsou elektronické mapy a zvukoví průvodci. Bude podporována výstavba digitálních výstavních míst na hlavních turistických místech.

Turistické weby budou podporovány, aby zvýšily online marketing a usnadnily nové obchodní formy, jako je cloudová prohlídka. Pro Internet Plus Homestay budou zavedena regulační opatření. Tradiční služby offline zůstanou v provozu pro seniory a další speciální skupiny.

Zlepší se vstřícné, ale obezřetné regulační přístupy, rozšíří se monitorování bezpečnosti cestovního ruchu a online vyřizování stížností.

„Model Internet Plus Tourismus bude hrát pozitivní roli při katalyzování spotřeby. Je třeba shrnout a propagovat postupy, které se ukázaly jako účinné,“ řekl Li. „Je třeba posílit vstřícnou, ale obezřetnou regulaci a je třeba odrazovat od podvádění.“


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *