Společnost C.China’s Hubei zahájí výstavbu páteřní blockchainové sítě

Středočínská provincie Chu-pej (Hubei) minulý pátek oznámila zahájení páteřních projektů na bázi blockchainové servisní sítě (BSN) na prvním summitu BSN Global Tech-Innovation Summit, uvedl Hubei Daily.

Provincie Chu-pej má dobrou pozici pro rozvoj blockchainového průmyslu s jeho vyspělými strategicky se rozvíjejícími odvětvími průmyslu, jako jsou informační technologie nové generace, výroba špičkových zařízení a vozidla s novým pohonem.

Díky BSN bude Chu-pej poskytovat prvotřídní služby za dostupnou cenu vývojářům a uživatelům a usnadní aplikaci blockchainu ve městech, uvedl úředník provinční komise pro rozvoj a reformy.

Rovněž se ukázalo, že provincie zavede řadu politik na podporu růstu blockchainu, přiláká a vyškolí přední talenty v této oblasti, vychovává klíčové podniky k prozkoumání technologických inovací a budování pilotních oblastí ve městech Wu-chan (Wuhan), Siang-jang (Xiangyang) a I-čchang (Yichang). Aplikace technologie blockchain se bude postupně rozšiřovat, aby pokryla více oblastí zaměstnanosti.

BSN je navržena jako globální síť veřejné infrastruktury zaměřená na důsledné snižování nákladů blockchainových aplikací na vývoj, nasazení, provoz a údržbu, interoperabilitu a regulaci.

Čína zahájila beta testování BSN v říjnu 2019 a své komerční využití zahájila v dubnu tohoto roku. Očekává se, že pokryje více než 200 veřejných uzlů měst do konce roku 2020.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *