Pokles zahraničního obchodu Pekingu se zpomaluje

Peking zaznamenal od července oživení zahraničního obchodu, jak ukázaly čtvrteční celní údaje.

Meziroční pokles pekingského zahraničního obchodu se mezi červencem a říjnem snížil na 17,1 procenta z 30 procent ve druhém čtvrtletí letošního roku, uvedl pekingský celní úřad.

Jen v říjnu překročil dovoz a vývoz v Pekingu 184 miliard jüanů (asi 616 miliard Kč), což je pokles o 17,6 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Pokles byl o 20,3 procenta nižší než v květnu, s dosud nejnižším objemem obchodu v letošním roce.

Evropská unie byla v říjnu hlavním obchodním partnerem Pekingu, přičemž objem dovozu a vývozu meziročně vzrostl o 30 procent na 28,59 miliardy jüanů (asi 94 miliardy Kč), což představuje 15,5 procenta z celkového počtu Pekingu.

Podniky se zahraničními investicemi si v říjnu udržovaly silný výkon. Jejich objem obchodu meziročně vyskočil o 26,8 procenta na 46,17 miliardy jüanů (asi 154 miliardy Kč), což představuje 25,1 procenta z celkového počtu Pekingu.

V říjnu vzrostl dovoz automobilů v Pekingu o 71 procent a vývoz mobilních telefonů a textilu a oděvů se zvýšil o 33,6 procenta, respektive 26,6 procenta.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *