Firmy se sídlem v Pekingu získávají na trhu STAR více než 50 miliard RMB

V Pekingu, hlavním městě Číny, se na sci-tech inovačním výboru ve stylu Nasdaq, běžně známém jako trh STAR, zaregistrovalo 33 podniků. Tyto společnosti do konce října získaly ve svých počátečních veřejných nabídkách (IPO) celkem více než 50 miliard jüanů (asi 167 miliard Kč), přičemž jejich tržní hodnota dosáhla více než 600 miliard jüanů (asi 2 miliardy Kč), uvedl nedávno pekingský regulátor cenných papírů.

Peking se umístil na druhém místě v zemi, pokud jde o počet společností kótovaných na trhu STAR, celkovou částku získaného kapitálu a jeho ocenění.

Okres Chaj-tien (Haidian) v Pekingu je domovem 15 firem kótovaných na trhu STAR. Tato oblast je proslulá jako národní vědecké inovační centrum a může se pochlubit více než 10 000 technologicky vyspělých podniků, výzkumných ústavů a ​​prestižních univerzit, jako jsou Tsinghua University a Peking University.

Liu Jianmin, úředník okresu Chaj-tien, uvedl, že v loňském roce přibylo 22 nově kótovaných společností, čímž okres dosáhl rekordního počtu těchto společností. Počet společností kótovaných na Chaj-tien představoval čtyři procenta z celkového počtu v zemi.

Prostředky získané na trhu STAR podpořily rychlý rozvoj mnoha technologicky vyspělých společností, které směřovaly výnosy do výzkumu a vývoje a inovací.

Ani zuřící covid-19 nemohl zastavit rychlý vývoj. Například Piesat Information Technology Co., Ltd., poskytovatel satelitních aplikací Beidou, který loni debutoval na trhu STAR, zaznamenal v prvních třech čtvrtletích nárůst tržeb o 46 procent.

Vláda v Pekingu také nabízí subvence, které mají povzbudit podniky, aby se zaregistrovaly na trhu STAR a konkurovaly na mezinárodním trhu, přičemž subvence vydané v loňském roce dosáhly 45,80 milionu jüanů (asi 153 milionů Kč).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *