Umělci na Novém Zélandu kombinují tradiční čínskou a západní hudbu

Ve čtvrtek zde společně pořádali koncert se směsí čínské a západní hudby Novozélandská hudební škola a Konfuciův institut na Victoria University ve Wellingtonu.

Koncert s názvem China Crossing IV, debut s hudbou čínsko-novozélandského skladatele Gao Pinga v aranžmá Michaela Norrise oceněného cenou SOUNZ. Celý program zahrnoval vystoupení Lan Weiweiho s pipou, tradičním čínským hudebním nástrojem, pianisty Liu Jiana, houslisty Martina Riseleyho, kapely Te Kōkī Trio a Novozélandského smyčcového kvarteta.

Kvůli pandemii covid-19 musejí někteří hudebníci prezentovat svá vystoupení online.

Ředitelka novozélandské hudební školy Sally Jane Normanová koncert velmi pochválila a uvedla, že je to skvělá příležitost k navázání spojení mezi čínskou a západní hudbou.

Sally také odhalila možnost další spolupráce s čínskou centrální hudební konzervatoří po dokončení memoranda.

„Kráčíme vstříc velmi světlé budoucnosti,“ dodala.

Adele Bryant, ředitelka Konfuciova institutu na Victoria University ve Wellingtonu, uvedla: „Umělci skládají a hrají takové pohádkové kousky, které shrnují nejen podstatu China Crossing – směsici západních a čínských hudebních tradic –, ale také shrnují rok 2020, kdy používáme pro kontakt technologie namísto osobního setkání. “

Adele po koncertě zmínila, že Victoria University ve Wellingtonu a čínský protějšek Xiamen University budou nadále zkoumat a podporovat hudební akce China Crossing za účelem posílení kulturní komunikace mezi oběma zeměmi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *